Czy można zajść w ciążę od razu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam odstawilam tabletki ok miesiaca temu kocham sie z moim partnerem bez zabezpieczenia czy moge zajsc w ciaze zaraz po odstawieniu tabletek jak to wyglada z dniami plodnymi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Płodność po odstawieniu antykoncepcji powraca właściwie od razu. Jak najbardziej istnieje zatem ryzyko ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku.