Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych w trzecim tygodniu stosowania

Witam! Mój problem polega na tym, że nie wzięłam dwóch tabletek w trzecim tygodniu cyklu (18 i 17) w 19 dniu rano gdy się zorientowałam wzięłam dwie pominięte tabletki. Okazało się jednak że wystąpiło u mnie wczesne krwawienie. (bardzo delikatne). 18 dnia miałam stosunek. Czy brać nadal tabletki i robić przerwę kiedy trzeba? Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpwiedź

Witam serdecznie. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby wykonanie przerwy ( pominięte tabletki licząc już za przerwę). W tej sytuacji jednak można przyjmować dalej antykoncepcję bez wykonywania przerwy z zaznaczeniem aby stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 14 dni.