Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej i szybsze przyjęcie kolejnej

Witam! Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na mój problem, dlatego też zwracam się z zapytaniem. Mianowice, zapomniałam wczoraj przyjąć tabletki o prawidłowej porze. Dlatego też przyjęłam dziś wczorajszą i dzisiejszą tabletkę przedpołudniem. Wieczorem przez roztargnienie lub nerwy przyjęłam kolejną tabletkę (jutrzejszą). Co zrobić w tym przypadku? w ogólnym rozrachunku brakuje mi 21 tabletki.

Można zarówno skrócić cykl, jak też skorzystać z tabletek o tym samym składzie z kolejnego opakowania. Jeśli są to leki jednofazowe - to można wziąć obojętnie które tabletki (oczywiście poza ewentualnymi tabletkami bez leku, w opakowaniach 28-tabletkowych).