Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej dzień po stosunku

Witam, od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, W ostatni piątek kochałam się z chłopakiem i wszystko byłoby okey gdyby nie to, że zapomniałam o tabletce w sobotę, Wzięłam ją po 20 godzinach w niedzielę. Duze jest ryzyko, że jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji występuje zwiększone ryzyko ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. Proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Warto również wykonać test ciążowy po 14 dniach od potencjalnie ryzykownego stosunku.