Stosunek w pierwszy dzień okresu bez zabezpieczenia a prawdopodobieństwo ciąży

Dwa tygodnie temu kochałam się z chłopakiem w pierwszy dzień okresu bez zabezpieczenia? Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę? I jakie będą pierwsze objawy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosunku bez zabezpieczenia istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Nie da się go jednak określić w wartościach liczbowych. Ponieważ każda kobieta inaczej odczuwa początek ciąży trudno jest pisać o specyficznych objawach. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ryzykownego stosunku.