Pominięcie trzech tabletek antykoncepcyjnych a zachowanie ochrony

Witam! Zrobiłam miesięczną przerwę w braniu tabletek i po przerwie wzięłam pierwszą tabletkę jak tylko pojawiło się krwawienie. Okres jednak zaraz zniknął. Wzięłam potem kolejne 2 tabletki ale podczas wakacji zapomniałam zabrać ich ze sobą i po kilku dniach dostałam okres ponownie. Lekarz rodzinny poradził mi bym wzięła tego dnia tabletkę i dokończyła opakowanie normalnie. Będzie ono jednak pomniejszone o 3 tabletki które wzięłam przed wyjazdem. Czy skuteczność będzie zachowana?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim przez pierwsze siedem dni od ponownego rozpoczęcia tabletek powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie. Później ochrona antykoncepcyjna będzie już pełna.