Pominięta tabletka a dalsze zażywanie leku

Witam, mam pytanie otóż od prawie dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne... ostatnio zdarzyło mi się pominąć 7 tabletkę z blistra( zawsze biorę o 20-stej a tym razem zapomniałam i wzięłam następnego dnia, czyli w niedziele o 10.30, a następną normalnie o 20-stej) W niedziele rano kochałam się z mężem... czy mogłam zajść w ciąże??? co mam teraz zrobić?? czy powinnam dalej brać tabletki??

Renata GrzechociĹska

Witam.
Może Pani dalej brać tabletki, ryzyko jest niewielkie, dla pewności może Pani za ok 10 - 14 dni wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam