Pomoc osobie niepełnosprawnej z bólem biodra

Mój dziadek (78lat) od 2 lat jeździ na wózku inwalidzkim, jest niewydolny oddechowo (na stałe podłączony do przenośnego respiratora). 2 razy w tygodniu odwiedza go rehabilitant, wtedy po rozgrzewce dziadek wstaje i o lasce może przejść kilka kroków. Jednak ostatnio dokucza mu silny ból biodra. Rehabilitant mówi że samoistne zwichnięcie. Jak uśmierzyć ból dziadka i pomóc mu wrócić do chociaż częściowej sprawności, tak by mógł zrobić znów kilka kroków ? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam. Przede wszystkim kończynę powinien dokładnie obejrzeć lekarz który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zweryfikuje czy nie mamy do czynienia ze złamaniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Pomoc dla niepełnosprawnego dziecka z autyzmem

Szukam pomocy.Czuję się bezsilny w walce o swoje niepełnosprawne dziecko.Mój syn Czarek ma 14,5 roku. Zdiagnozowano cechy autystyczne, zaburzenia kontaktu i upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym.Dziecko nie mówi, rozumie wiele. Ponieważ zachowania agresywne i autoagresywne nasiliły się, wykluczyło to możliwość uczęszczania do szkoły specjalnej. Podjęta została próba leczenia farmakologicznego.
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Witam Pana
Jak najbardziej należy się Panu synowi nauczanie w szkole specjalnej lub specjalnym ośrodku dla osób autystycznych. Ten obowiązek obowiązuje do 18 roku życia. Uczenie się w w/w miejscach może być a nawet powinno być jak najbardziej łączone z farmakologią. Mógłby Pan spróbować skontaktować się z terapeutą behawioralnym. Zapraszam do kontaktu.
Anna Suligowska

0
Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz
65 poziom zaufania

Witam
Wprowadzenie leczenia farmakologicznego to dobre posunięcie gdyż potrzeba wyciszyć chłopca. Można rozważyć tez chwilowe nauczanie indywidualne oraz zastanowić się nad pomocą w domu wolontariusza. Dobrze by Pani nawiązała kontakt z jaką fundacją gdzie zapewne jest szansa na wsparcie. Taką najbardziej znaną jest Synapsis.
Pozdrawiam AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niska samoocena u osoby niepełnosprawnej

Witam mam na imię Przemysław ja w sprawie odpowiedzi.Byłem u nie jednej Pani psycholog,psychiatry,terapeutki.I efekt jest taki,że co jakiś czas powraca niska samo ocena.Czy może mieć wpływ,że jestem osobą niepełnosprawną.Przez niską samo ocenę miałem później depresje.i w swoim życiu miałem 3 próby samobójcze.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Każdy człowiek zmaga się z różnymi życiowymi problemami. Jednym z nich może być właśnie niepełnosprawność i, tak, może ona sprzyjać niskiej samoocenie i depresyjności.

Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą. Czy kiedykolwiek przyjmował Pan leki przeciwdepresyjne? Jak długo trwało leczenie? Jakie były jego efekty? Nawet jeśli dotychczasowa próba/ próby nie były skuteczne - nie warto się poddawać i rezygnować.

Warto także podjąć długoterminowy, stały kontakt z psychoterapeutą. Odbyta i zakończona psychoterapia, powinna pomóc Panu w rozwiązaniu kluczowych problemów, wytrenować umiejętności np. zmieniania sposobu myślenia, lepszego regulowania swojego nastroju i emocji, a także sposobów poprawiania swojej samooceny.

Pozdrawiam!

0

Proszę skorzystać z oferty psychoterapeuty. Nie ma potrzeby się poddawać, wystarczy tylko inaczej spojrzeć na życie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty