Pomoc w interpretacji wyników badań przy planowaniu ciąży

Witam, Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Staramy się z mężem o dziecko drugie dziecko. Wyniki robione przed @ - http://imageshack.us/photo/my-images/546/aisp.jpg/ oraz kolejne w 3 dniu cyklu: SHBG 15,2 nmol/l (norma 19,8-155,2) FSH 7,5 mlU/ml LH 7,9 mlU/ml Estradiol 25 pg/ml (norma f. pęcherzyków 12,5-166) Testosteron 46,18 (norma 6-82,00) W lipcu wykryto u mnie torbiel, dostałam leki antyk. na 2 mies, cykl po ich odstawieniu trwał ponad 60 dni, wywoływany Lutynelem. Proszę o pomoc AM

Witam! Opisane wyniki badań są prawidłowe. Po odstawieniu doustnej antykoncepcji gra hormonala kobiety może potrzebować kilku miesięcy na dojście do pełnej równowagi, stąd w początkowym okresie może mieć Pani problem z zajściem w ciążę. Oprócz badań które Pani wykonała warto zrobić jeszcze seryjne oznaczenia poziomu LH w okresie okołoowulacyjnym - tzw. test owulacyjny. Znaczny wzrost poziomu LH w takim teście będzie oznaczał, że występuje u Pani owulacja.