Pomyłka w przyjmowaniu leków na wywołanie miesiączki

Witam serdecznie! Od swojego lekarza dostałam duphaston na wywołanie miesiączki, brałam go przez 10 dni po czym wystąpiła miesiączka, lecz pomyliłam się i wzięłam kolejną tabletkę po 5 dniach przerwy, a powinnam od 16 dniu cyklu do 26. Przez to wystąpiła znowu miesiączka w 18 dniu cyklu, tylko była skąpa i lekko brązowawa. Dodam, że w 20 dniu cyklu mam zrobić badania hormonalne. Teraz nie wiem co mam zrobić, czy w tym cyklu wziąć prawidłowo duphaston? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Licząc od pierwszego dnia tej ostatniej miesiączki proszę zacząć stosować duphaston zgodnie z zaleceniami od 16 do 26 dnia cyklu i wykonać badania hormonalne w 20 dniu tak jak zalecono. Cykl powinien być prawidłowej długości, a badania hormonalne będą miarodajne. Oczywiście proszę wspomnieć o tej sytuacji swojemu ginekologowi przy następnej wizycie. Pozdrawiam