Przyjmowanie Duphaston od 16 do 25 dnia cyklu ze względu na zaburzenia hormonalne

Witam. Ze względu na zaburzenia hormonalne i miesiączkowania biorę Duphaston od 16 do 25 dnia cyklu. Jednak w tym miesiącu się pomyliłam i wzięłam w 9 i 10 dniu cyklu! co mam teraz zrobić? brać dalej, czy przerwać i brać znowu od 16 do 25 dnia cyklu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę przerwać przyjmowanie tabletek i rozpocząć stosowanie w zaleconym terminie.