Pomyłka w zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Zapomniałam wziąć tabletki antykoncepcyjnej w 2 tygodniu cyklu. Jednak postąpiłam zgodnie z ulotką i następnego dnia wzięłam 2 tabletki, jednak przerwa była ponad 12 godzinna. Potem zapomniałam wziąć tabletki w 3 tygodniu i zgodnie z zaleceniami z ulotki rozpoczęłam przerwę. Oba te wypadki były podczas tego samego cyklu. Uprawiałam seks po 7 dniach od czasu kiedy zapomniałam wziąć 1 tabletki. Niestety tego dnia wieczorem znowu zapomniałam i rozpoczęłam przerwę. Jak duże jest ryzyko ciąży

Aleksander Ropielewski

Ryzyko jest większe niż w przypadku prawidłowego stosowania terapii antykoncepcyjnej, jednak nie sposób go ocenić liczbowo. Proszę dla pewności wykonać po 10 dniach od ostatniego stosunku test ciążowy.