Pomyłka w zażywaniu tabletek a ochrona przed ciążą

Witam! Nie wiem co powinnam zrobić po raz pierwszy przyjmuje tab antykoncepcyjne okres dostałam 13 ( piątek) a tab wzięłam z pon a nie pt i tak po kolei tak zwana niezgodność dni co powinnam teraz zrobić? Proszę o pomoc..

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji należy kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak należy pamiętać iż w związku z rozpoczęciem stosowania nie od pierwszego dnia cyklu ochrona nie jest 100%. Konieczne jest stosowanie w tym cyklu ( minimum dwa tygodnie) dodatkowego zabezpieczenia.