Pomyłkowe przyklejenie kolejnego plastra Evra a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, dnia 10.04 powinnam usunąć plaster EVRA i rozpoczac tydz. bez plastra jednak popelnilam blad i przykleilam kolejny, potem odbyłam stosunek z wytryskiem. Z pomylki zdalam sobe sprawe kolejnego dnia(11.04) i odkleilam plaster. Mam dwa pytania: Czy ryzyko zajscia w ciaze jest wysokie ? Oraz czy moj dzien zmiany plastra ulegl zmianie(dotychczas byl to czwartek) biorac pod uwage fakt ze nie wystapilo jeszcze krwawienie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie doszło do osłabienia ochrony przed ciążą. Może Pani zarówno skrócić przerwę do 6 dni i przykleić kolejny plaster 17.04 jak i zrobić siedmiodniową przerwę. W drugim przypadku dzień zmiany plastra ulega zmianie.