Popękane sutki przy karmieniu piersią

Witam. mam 15 miesięczną córeczkę i cały czas jest na piersi.Od kilku miesięcy (ok.3)nie mogę sobie poradzić, cały czas mam popękane sutki(z których czasami aż leci ropa) i gdy ona tylko chce jeść, to płaczemy obydwie(ona bo chce jeść, a ja z bólu).Smaruję sobie Maścią z lanoliną, ale nie pomaga. Co mam zrobić, by mi się zagoiło lub jak szybko i skutecznie, ale nie drastycznie odstawić ją od piersi?Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Magdalena.

Witam! Pani problemy mogą wynikać z bakteryjnego zapalenia gruczołu sutkowego, które wymaga wdrożenia antybiotykoterapi. Myślę że w tym wypadku warto zgłosić się do lekarza, który dokładnie obejrzy gruczoły i wdroży odpowiednie leczenie.

można spróbować po karmieniu wmasować trochę pokarmu w brodawki, jest to najlepszy "kosmetyk", dostępne są specjalne kapturki na brodawki do karmienia. jesli pojawia się ropa konieczny jest kontakt z lekarzem celem rozpisania leczenia.Pozdrawiam