Poprawki po otoplastyce

Miałem robioną otoplastykę. Po jakimś czasie jednak uznałem, że chciałbym wprowadzić drobną poprawkę i sprawić, żeby górna część ucha była troszeczkę (dosłownie 3mm) bardziej przylegająca do głowy. Czy w takiej sytuacji zabieg robi się praktycznie od nowa i wszystkie procedury pooperacyjne typu noszenie bandażu przez 2 tyg. muszą zostać powtórzone, czy można tylko lekko "ściągnąć" szwy, które już mam, żeby osiągąć zamierzony efekt?

Piotr Pilarski

Aby osiągnąć taki efekt potrzebna byłaby kolejna operacja. Pociągania szwów nie pomogą.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza wykonującego zabieg, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.