Poród naturalny a zmiany stopnia IV w cytologii

Witam!Jestem aktualnie w 35 tygodniu ciąży, ostatni wynik cytologi to gr. IV cin II(wczesniejsza była 3), miałam robioną kolposkopie miesiąc temu i pobierane wycinki do badania histopatologicznego; otrzymałam wyniki :"wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermalnym z obrazami Cin II i cechami infekcji HPV". Moje pytanie brzmi czy nie ma przeciwksazań do porodu naturalnego po ktorym długo bede musiała czekać na dalsze leczenie tzn. okes połogu ;/

Witam. Cięcie cesarskie nie jest zwykle rekomendowane w przypadku udowodnionej infekcji HPV, ponieważ ryzyko powikłań związanych z operacją przewyższa ryzyko infekcji noworodka. Poród drogami natury wydaje się więc w Pani przypadku bardziej korzystny. Ostateczna decyzja zależy jednak od analizy całości przebiegu ciąży, chorób współistniających itd. i musi być podjęta przez lekarza prowadzącego.