Dwie amputacje szyjki macicy i wynik cytologii

witam przeszłam dwie amputacje szyjki ,tą drugą przeszłam w kwietniu,po pól roku zrobiłam kotrolnie cytologie i wyszła 2 gr ,natomiast poszłam zrobic kolposkopie zeby się utwierdzic że wszystko jest wporządku,i wynik hitop. brzmi wycinki z tarczy pokryte normotypowym nabłonkiem płaskim ponadto ,drobno lużno leżący strzęp dysplastycznego nabłlonka płaskiego .Na wydruku z kolposkopi jest zbielnie na godz 6 pod UZ ,po płynie lugola nabłonek pod UZ jodojasny .jest strzep o 0,5cm prosze o od

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zbielenie nabłonka w kolposkopii w wyniku działania płynu Lugola może wskazywać na zmiany metaplastyczne. Proszę zatem udać się do ginekologa, który prowadzi Pani leczenie celem ustalenia dalszego postępowania.