Poronienie i badania na cytomegalię

Witam, 2 tygodnie temu doszło u mnie w 14 tygodniu do poronienia. Wczoraj zrobiłam badania na cytomegalie. Proszę o pomoc w ich interpretacji:IgG- 17, 6, IgM-22,4. Rozumiem, że jestem w trakcie chorowania na cytomegalie i to może być powód straty ciąży? czy i kiedy mogę starać sie o kolejne dziecko, aby uniknać poronienia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

cytomegalia zwiększa ryzyko poronienia ale także wad wrodzonych. Warto byłoby za 3 miesiące wykonać ponownie to badanie i gdyby IgM obniżyły się do wyniku negatywnego oznacza, że przechorowała już Pani cytomegalię.

Pozdrawiam.