Podejrzenie cytomegalii w 14. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 14 tygodniu ciąży, z moich wyników moją Pani doktor prowadząca wywnioskowała że choruję na cytomegalie. Tu pojawia się moje pytanie, przeciwciała IgG =1332, IgM po powtórnym badaniu =1,26. Czy to że przecieciał IgM jest stosunkowo nie dużo może świadczyć o tym że wirus ten jest w moim organiźmie od dawna a co za tym idzie ryzyko zakażenia dziecka znacznie spada ? Jak mam interpretować taki wynik ? Jakie jest prawdopodobieństwo że dziecko zostało zarażone ?B. dziekuje za odp.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Poziom przeciwciał zarówno IgG jak i IgM jest dodatni, co świadczy o właśnie toczącej się infekcji. Ryzyko przeniesienia choroby na płód jest dosyć wysokie, ponieważ aż 50%. Jeżeli do zakażenia doszło w pierwszym trymestrze, czyli tak jak u Pani istnieje również duże ryzyko wad wrodzonych u płodu oraz poronienia.
Proszę być pod stałą opieką ginekologa prowadzącego ciążę.
Pozdrawiam