Zakażenie toksoplazmozą w 21/22. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 21/22 tygodniu ciąży, dziś odebrałam wynik toksoplazmozy w ImG - 2,340, mój lekarz prowadzący powiedział, że to sporo, lecz mam się nie martwić, gdyż wprowadzi profilaktykę, jaka jest prawda, czy jest to bardzo groźne dla dziecka?? W jakim stopniu?

Witam!
Niestety popełniła Pani błąd w nazwie grupy przeciwciał i nie jestem pewna, o jaką chodzi. Prawdopodobnie chodziło Pani o klasę IgM. Przeciwciała w tej klasie wykrywa sie po ok. 2 tyg od zakażenia i utrzymują się przez kilka miesięcy po zakażeniu. Brakuje mi jednak informacji na temat drugiej z klas przeciwciał - IgG, oraz zakresu norm w danym laboratorium, ponieważ postępowanie uzależnia się również od tych czynników. Może Pani zadać pytanie raz jeszcze podając brakujące wyniki.
W drugim trymestrze ciąży ryzyko zakażenia dziecka w przypadku nieleczonej toksoplazmozy wynosi ok. 50%, zmniejsza się jednak w wyniku zastosowania szybkiego leczenia (antybiotyk). Jeśli dojdzie do zakażenia dziecka, może u niego dojść do powstania wad wrodzonych, m.in. układu nerwowego. Niestety wady te są nieodwracalne. Stąd bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego leczenia i profilaktyki w przypadku stwierdzenia zakażenia.