Czy możliwe jest powtórne zakażenie toksoplazmozą?

Witam. Bardzo proszę o poradę dotyczącą toksoplazmozy. Jestem obecnie w 27 tyg. ciąży i po raz kolejny miałam robione badania na toksoplazmozę, gdzie wyniki wyszły IGG - 60,3 lU/ml IGM - 1,44 lU/ml, czyli obydwa dodatnie i lekarz zlecił mi przyjmowanie R*****. Poprzednio wykonałam badania będąc w 9 tygodniu ciąży i wyniki wyszły IGG - 65,2 lU/ml, IGM - 1,33 lU/ml awidność 0,48 czyli wysoka, wykluczająca zakażenie w czasie trwania ciąży.   Dodam, że wykryto u płodu podwyższoną echogeniczność w splotach naczyniówkowych co prawdopodobnie ma związek z toksoplazmozą. Czy możliwe jest ponowne zakażenie toksoplazmozą? Czy przebyta toksoplazmoza nie daje wszystkim kobietom odporności na całe życie i może dojść do zakażenia płodu? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Niezwykle rzadko dochodzi do ponownego zakażeni T. gondii. Ma to miejsce w przypadku osłabienia odporności. Nie rozumiem na jakiej podstawie podejrzewa Pani ponowna zakażenie skoro poziom przeciwciała jest zbliżony do siebie. Jeśli lekarz zadecydował o konieczności leczenia nie polecam go przerywać.