Toksoplazmoza i cytomegalia

Witam. 6 lat temu urodziłam córkę, okazało się że mam toxsoplazmoze i cytomegalie. Wyników co prawda nie pamiętam. Chce starać się o 2 dziecko. Zrobiłam już pierwsze podejście do badań, ale nie wiem tak do końca jak je zrozumieć TOXOPLAZMOZA IgM ujemny C0I <0,8 niereaktywne, [0,8-1,0]nieokreślone, >1,0 reaktywne. CYTOMEGALIA IgM =30. Czy jest ryzyko że toxplazmoza pojawi się ponownie przy drugiej ciąży? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli wyniki przeciwciał w klasie IgM są ujemne, a IgG dodatnie, to może Pani bezpiecznie zajść w ciążę, bez ryzyka wystąpienia postaci wrodzonej tych chorób u dziecka.