Wynik toksoplazmozy u 23-latki

Toxoplazmoza IgG 401,9 IU/mL niereaktywne <1 niejednoznaczne [1-3] reaktywne>3 Toxoplazmoza IgM 0,367 niereaktywne <0,8 niejednoznaczne[0,8-1] reaktywne >1 czy ktos udzieli mi odpowiedzi czy to dobry wynik bo do lekarza mam za miesiac a sama nie umiem odczytac wyniku prosze o pomoc z góry dziękuję

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik oznacza że nie ma aktywnego zakażenia (wynik ujemny w klasie IgM) oraz że najprawdopodobniej przeszła Pani zakażenie w przeszłości z wytworzeniem odporności. Wynik można uznać za dobry.