Poronienie i brak miesiączki - co robić?

Witam serdecznie. Mój problem zaczął się jakiś czas temu. Zaszłam w niechcianą ciążę będąc za granicą, tam podano mi leki na poronienie farmakologiczne. Panicznie boję się czyszczenia macicy. Mam 18 lat.

Na początku 7. tygodnia ciąży podano mi te leki, krwawiłam, były skrzepy i niby wszystko wyszło, potwierdził mi to test ciążowy - oczywiście negatywny. Od tego czasu mija 8. tydzień, a ja nie mam miesiączki, za to mam śluz, czasem jest go więcej, czasem mniej. Na dodatek jest on czasem zabarwiony krwią.

Co to może oznaczać? Czy mam jeszcze poczekać na okres? Czym może to być spowodowane? Czy może być tak, że macica się sama jednak nie oczyściła, mimo że test ciążowy wyszedł negatywnie? Co zrobić, aby uniknąć skrobanki? Co robić? Proszę o poradę. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

po poronieniu pierwsza owulacja pojawia się zazwyczaj po 2-4 tygodniach od zakończenia krwawienia. Natomiast miesiączka po kolejnych około 2 tygodniach. Krwawienia może się utrzymywać nawet do 2 tygodni.

Jeżeli plamienia utrzymują się tak długo, być może macica nie uległa całkowitemu oczyszczeniu. Jest to sytuacja niebezpieczna, ponieważ może dojść do zakażenia, a co za tym idzie, niebezpiecznych konsekwencji.

Plamienia oraz brak miesiączki mogą też być wynikiem zaburzeń hormonalnych.
W tej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa oraz wykonać badanie USG narządu rodnego.

Pozdrawiam