Posiew wymazu z pochwy i brak wyhodowania flory fizjologicznej

Mialam robiony posiew wymazu z pochwy i w uwagach jest informacja: w warunkach tlenowych nie wyhodowano flory fizjologicznej. Co to oznacza ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie wiem czy to jest cały wynik ale tylko ta informacja jest niestety mało mówiąca. Oznacza dosłownie, że brak jest prawidłowej flory w próbce z wymazu ale nie wiem czy wyhodowano jakąkolwiek florę nieprawidłową co jest informacją ważniejszą. Może przeszła Pani antybiotykoterapię i flora została wyjałowiona - proszę wtedy zastosować odpowiednie probiotyki. Pozdrawiam