Postępowanie po wycięciu zakrzepu odbytu wraz z fałdem skórnym

Witam,trzy tygodnie temu miałam wycięty zakrzep odbytu wraz z fałdem skórnym.Po zabiegu podczas wypróżniania,czułam ból i były zaciśnięte zwieracze.Rana po zakrzepie ładnie się zagoiła ale zrobiła się szczelina od strony krocza.Lekarz zalecił stosowanie tylko balsamu Szostakowskiego do wewnątrz.Czy to nie za mało? Znajoma też zmagała się z tym schorzeniem,wyleczyła się stosując regularnie dilatator.Czy mogłabym spróbować takiego rozwiązania,nie rozerwie to rany? Czy są inne skuteczne metody?

Niestety to zą zwykle przewlekłe schorzenia, ale pomysł dilatatora nie powinien zaszkodzić. Dodatkowo proponowałbym pokazać się lekarzowi ktory operaował

Dr n. med. Grzegorz LuboiĹski

Szanowna Pani, Podstawą diagnozy i zastosowania odpowie
dniego leczenia jest badanie proktologiczne (na które zapraszam). Oczywiście balsam i dilatator mogą być elementami leczenia, natomiast jest to tylko wstęp do pełnego wyleczenia. Tego typu sposoby powodują ulgę - ale tylko na jakiś czas. Potem to powraca.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.