Postępowanie w przypadku stanu zapalnego wyrostka u kobiety w połogu i rodzącej

Witam serdecznie. Mam pytanie,jakie sa postepowania u kobiety w pologu z zapalnym wyrostkiem robaczkowym,a jakie u kobiety rodzacej? Jestem studentka poloznictwa,pisze prace na zaliczenie z chirurgii, wlasnie dodtyczaca tego problemu,bardzo prosze o jakie kolwiek informacje. Z powazaniem aneta

Witam Pani Aneto. Zapalenie wyrostka nieleczone staje się śmiertelną chorobą i dlatego niezależnie czy połóg czy ciąża trzeba leczyć operacyjnie. Próby leczenia zachowawczego z antybiotykoterapią mogą niestety obrócić się przeciwko dziecku.