Poszerzenie tętniakowate tętnicy podobojczykowej

Witam u mojej mamy podczas doplera tętnic szyjnych stwierdzono poszerzenie tętniakowate tętnicy podobojczykowej prawej18mm moje pytanie jak to się leczy czy się obserwuje czy trzeba robić zabieg i na czym on polega proszę o poradę od chirurga mama ma szumy w uszach czy to może być od tego tętniaka

Witam. Pozerzenie nie wymaga jeszcze leczenia - do obserwacji - jak będzie się zachowywać - zabieg zawsze jest ostatecznością. W wieku 70 lat szumy w uszach mogą być z innego powodu - wskazana wizyta u laryngologa.