Interpretacja badania - doppler tętnicy szyjnej

Dopler tętnicy szyjnej długoodcinkowa normoechogeniczna blaszka miażdżycowa 3.6 mm zwężenie 60% bez zabużeń hemodynamicznych . TK głowy pojedyńcze drobne ogniska poudarowe w strukturach głębokich drobne zwapnienia wertykalnie okołosierpowo . Drobne zgrubienie błony śluzowej sitowia. Mam 65 lat duże szumy uszne .Badania wykonane w związku z szumami usznymi. Czy ogniska poudarowe to wynik zwężenia tętnicy szyjnej czy tylko wieku. Jak powinien wyglądać dalszy tok leczenia. Do którego doświadczonego ośrodka w Polsce powinienem się zwrócić z moim problemem .

Podany wynik nie jest powodem do dużego niepokoju, powinien Pan pozostawać pod opieką poradni chirurgii naczyniowej oraz regularnie wykonywać USG tętnic dogłowowych. Przyczyna szumów usznych leży gdzie indziej - sugeruję konsultację laryngologiczną.