Poszerzona szyjka macicy w 20. tygodniu ciąży a zażywanie magnezu z witaminą B6

Dzień Dobry. Jestem w 20 tygodniu ciąży. Podczas ostatniej wizyty u Ginekologa, doktor stwierdził, że mam poszerzoną szyjkę macicy i zalecił zażywanie magnezu z witaminą B6. Czy jest to groźne dla Maluszka? Czy istnieje szansa, że mogę ją stracić, bo magnez nie pomorze? Poza dodatkową dawką magnezu zażywam suplement diety dla kobiet w ciąży.

"Poszerzona szyjka macicy" - hmmmm. Pewnie doktorowi chodzi o jakieś rozwarcie ujścia szyjki. Ale czy badał palpacyjnie przez pochwę czy aparatem USG z głowicą przezpochwową. Tylko wiarygodna ocena jest przez USG - gdzie ocenia się rozwarcie ujścia wewnętrznego szyjki i jej długość. Magnez doustnie na szyjkę nie działa.