Poszerzone serce w wymiarze poprzecznym o wydłużonym łuku aorty

jakie mogą byś skutki u pacjenta w wieku 67 lat mającego zdjagnozowane poszerzone serce w wymiarze poprzecznym o wydłużonym łuku aorty

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, powiększenie serca może być spowodowane zaburzoną funkcją mięśnia sercowego i nieefektywnym zaopatrzeniem narządów w krew. W zależności od wielkości przerostu lub poszerzenia jam serca stosuje się inne strategie leczenia. Proszę pozostawać pod opieką kardiologa i stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam.