Sylwetka serca niepowiększona w wymiarze poprzecznym
Witam. Proszę o interpretację wyniku badania rtg klatki piersiowej. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Wnęki wydają się poszerzone szczególnie lewa - do oceny retrospektywnej/CT Przepona i kąty wolne Sylwetka serca niepowiększona w wym. poprzecznym. Szczególnie interesuje mnie zdanie dot. poszerzonych wnęk. Z góry dziękuję. K.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Poszerzone wnęki mogą być m.in. objawem stanu zapalnego. Dlatego sugeruję udać się z wynikiem badania do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.