O czym świadczy sylwetka serca niepowiększona, w lewym dolnym polu płucnym zmniejszenie przejrzystości?
Prośba o interpretację badania RTG klatki piersiowej PA bok. "Sylwetka serca niepowiększona, w lewym dolnym polu płucnym zmniejszenie przejrzystości oraz zagęszczenia okołoskrzelowe przy zgodnych danych klinicznych zmiany zapalne poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, kąty p-z wolne".

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Z opisu badania wynika, że badanie nie budzi niepokoju. Niemniej jednak wskazana konsultacja wyniku badania z lekarzem zlecającym badanie lub pulmonologiem.
Pozdrawiam.