Poszerzone światło jamy macicy i graniczna ilość płynu w jamie Douglasa a bolesne miesiączkowanie

Witam, w rezonansie magnetycznym odcinka lędzwiowego wyszło mi, że mam poszerzone światło jamy macicy do 17mm, oraz graniczną ilosc płynu w jamie Douglasa. Dodam że co miesiąc mam niesamowite bóle związane z miesiączką...o czym to może świadczyć czy powinnam się martwić?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być kilka i na pewno wymagają one konsultacji ginekologicznej.