Poszerzony cień wnęki w wyniku RTG klatki piersiowej

Zrobiłam badanie RTG klatki piersiowej, wynik z badania,płuca bez zmian ogniskowych, sylwetka serca odpowiednia do wieku, poszerzony cień prawej wnęki. co to jest?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Jednostronnie poszerzony cień wnęki płuca może wynikać z różnych przyczyn, czasami nieuchwytnych. Bardzo często wynika to z poszerzenia naczyń płucnych lub malformacji naczyniowej. Rtg płuc nie jest najdokładniejszym badaniem i zawsze powinno być interpretowane w połączeniu z całością obrazu klinicznego i dolegliwości pacjenta. Proszę udać się do lekarza rodzinnego który zweryfikuje celowość wykonywania dokładniejszego pytania - tk klatki piersiowej.