Poszerzony splot naczyniówkowy w mózgu a wpływa na rozwój płodu

Witam Państwa. Bardzo proszę mi wyjaśnić, co oznacza dla płodu, że ma poszerzony splot naczyniówkowy w mózgu? Czym jest to spowodowane? Jestem w 24 tygodniu ciąży i na usg lekarz stwierdził w mózgu płodu poszerzenie splotu naczyniówkowego. Wszystko inne jest w porządku. Jestem przerażona, a lekarz, gdy pytałam o szczegóły, wyraźnie nie chciał mi udzielić żadnej szczegółowej odpowiedzi. A ja wolę znać nawet najgorszą, ale prawdę! Czy to oznacza, że moje dziecko miało lub może mieć wylew?!

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
samo poszerzenie splotu naczyniówkowego, jeżeli inne parametry są w normie nie jest powodem do zmartwienia. W żadnym wypadku nie jest to powiązane z możliwością wylewu, proszę spać spokojnie.