Potrącenie przez samochód a obniżenie klinowate trzonu

Dzien dobry panie doktorze mam uprzejme zapytanie poniewaz mam watlpiwosci tydzien temu potracil mnie samochod na przejsciu dla pieszych,w szpitalu rozpoznano mi obnizenie klinowate trzonu l1 co to oznacza bo oni cos wspominali o zlamaniu i raz ze ono jest a raz go niema mam zdjecia na plycie i niewiem gdzie sie z tym udac?z gory bede wdzieczna za odpowiedz

Witam,
musi Pan się ubiegać o jednoznaczne stwierdzenie - jest złamanie kompresyjne L1 czy go nie ma? W przypadku potwierdzenia złamania - leczenie gorsetem 6-8tyg.