W jaki sposób leczyć złamanie kompresyjne trzonu kręgu Th12 i L1?

kobieta wiek 74 lata po zlamaniu kompresyjnym trzonu kregu Th12 i L1 wypisana ze szpitala w drugiej dobie.Zalecenia:kanapowo fotelowy tryb zycia,zakaz wstawania przez 3-4 tyg.Potem pionizacja i chodzenie w gorsecie -wysoka sznurowka przez 6 m-cy.Czy mozna zdejmowac gorset do mycia i spania?Co z chodzeniem do toalety?Dodam ze jest to osoba samotna czy moge zlozyc wniosek do szpitala o pomoc pielegniarki srodowiskowej?

Dzień Dobry,
Trudno coś dokładnie orzec bez zapoznania się z wynikami CT lub MRI ale w takim przypadku ja osobiście wykonał bym kyfo- lub wertebroplastykę celem stabilizacji złamań. Taki zabieg pozwoli na całkowite uruchomienie pacjentki bez gorsetu.
Pozdrawiam.