Kompresyjne złamanie kręgu

11 lat temu miałem kompresyjne złamanie kręgu L-1. Została założona stabilizacja transpedikularna Th11-Th12-L2. Obecnie odczuwam promieniujący stały ból lewej nogi a także okolic żeber podczas siedzenia i leżenia. Czy możliwe aby był on spowodowany uciskiem stabilizacji oraz czy wskazanym byłoby jej usunięcie, jakie jest ryzyko związane z zabiegiem. Dodam, iż TK kręgosłupa nie wykazuje zmian, natomiast MR na odcinku stablizacji jest nieczytelne. Neurochirurg zalecił terapię przeciwzapalną.

Lek. Katarzyna Szymczak

Kiedy było ostatnie TK, konsultacja neurochirurgiczna? Ból może byc spowodowany uciskiem i wymagać kolejnego zabieg.Pproszę postepować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Pozdrawiam