Powieki koloru brązowego - co to oznacza?

Od pewnego czasu moje powieki mają kolor brązowy, wyglądają jak by były pomalowane. Proszę podpowiedzieć mi, co może być przyczyną takiego zdarzenia, jakie ewentualnie badania mogłabym zrobić, robiłam morfologię, która wyszła dobrze i mój lek. rodzinny powiedział mi, że to taka uroda, ale ja kiedyś tego nie miałam. Pamiętam, że po zwolnieniu z pracy, po silnym stresie, zrobiły mi się takie powieki i cały czas mam, a do tego jeszcze worki i cienie pod oczami. Ostatnio też zauważyłam taki kolor skóry na kolanach i łokciach, chyba coś jest nie tak, więc proszę strasznie Państwa o pomocną radę, bo nie wiem, co robić. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam, Halina
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

rzeczywiście ciemne zabarwienie powiek może być związane z karnacją skóry, ale także z chorobami alergicznymi, przewlekłym zapaleniem zatok, a nawet z pewnymi zaburzeniami endokrynologicznymi.
Niepokojąca jest zmiana zabarwienia skóry także na łokciach i kolanach. Proponuję wizytę u internisty i szczegółowe opisanie Pani dolegliwości.

Pozdrawiam