Powiększenie brzucha u dziadka

Zaobserwowałem u mojego dziadka z mamą strasznie napuchnięte/duże brzucho, tak jakby miał tam guza, jak napina brzuch to ma taką górkę jakby. Co to może być, jakaś przepuklina?

Proszę udać się do lek.rodzinnego,ew.chirurga i wykonać na początek bad. usg,reszta badan zależy od zaproponowanych przeze mnie plus badanie chirurga! zż