Powiększenie piersi po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji hormonalnej

Stosuje antykoncepcję hormonalną od 6 miesięcy. Ostatnio zauważyłam jednak, że moje piersi powiększyły się, a dodatkowo pojawiły się na nich niewielkie rozstępy. Czy aby uniknąć gromadzenia się wody w organizmie muszę zmienić tabletki, czy wystarczy wziąć dodatkowo tabletki które tę wodę będą usuwać?

Aleksander Ropielewski

Jest to jeden z objawów ubocznych stosowania antykoncepcji hormonalnej. Warto zastanowić się nad zmianą metody lub środków antykoncepcyjnych. Stosowanie preparatów mających usunąć nadmiar wody z organizmu nie ma sensu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski