Powiększenie śledziony i stan podgorączkowy

Od 4 miesięcy mam powiększoną śledzionę (142mm) i stan podgorączkowy (36,9 rano, 37,3 wieczorem). Co 3 tygodnie kontroluje morfologię + rozmaz ręczny. Wyniki są prawidłowe, jednak obserwuję systematyczny spadek WBC ( równocześnie granulocyty i limfocyty). PLT tylko jeden raz były poniżej normy (122 tyś), ale 3 tygodnie później wzrosły do 149tyś. Układ czerwonokrwinkowy zawsze prawidłowy. Rozmazy ręczne również w normie. Czy taki stan zdrowia może wskazywać na rozwój ostrej białaczki?

Witam,
na tej podstawie absolutnie nie możemy rozpoznac ostrej białaczki. Prosze skonsultować się z hematologiem. Po ocenie całości (badania, wywiad) stwierdzi, czy potrzebne są jeszcze jakieś badania.

Pozdrawiam Agnieszka Nowak-Musiej