Przewlekła białaczka szpikowa, początki cukrzycy, nadciśnienia a rokowania

Mąż choruje od 5lat na przewlekłą białaczkę szpikowa ostatnio Stwierdzono poczatki cukrzycy nadcisnienia i ma juz bole Nóg z opuchlizna. Czy to oznacza że atakują juz go wszystkie choroby i ze niedługo może umrzeć? Proszę o szczerą odp mamy kredyt hipoteczny i 3dzieci jedno z nich jest tylko męża dzieckiem musialabym w sądzie wszystko załatwić

Witam,
wystąpienie cukrzycy i nadciśnienia nie ma nic wspólnego z białaczką. Może być ew. powikłaniem leczenia białaczki, ale to już musi ocenić hematolog. Choroby są raczej związane z wiekiem, złym stylem życia, otyłością... Dobrze leczone (chodzi o cukrzycę i nadciśnienie), nie skracają życia.

Pozdrawiam Agnieszka Nowak-Musiej