Powiększenie trzustki w wyniku USG

Witam z powodu dyskomfortu i bólu w jamie brzusznej po lewej stronie w okolicy żebra zrobiłem usg w którym wszystko wyszło ok prócz trzustki : Trzustka jest powiększona w zakresie ogona do 32mm o gładkich zarysach i o obniżonej echogeniczności, jednorodna. Wyniki krwi :Lipaza 42 U/l , Amylaza 37 U/l ( czyli w normie), Bilirubina całk 1,74 mg/dl oraz Monocyty 12,5% na max 10%. Od dwóch miesięcy odczuwam jakby coś "siedziało" mi w plecach z lewej strony. Proszę o pomoc i wyjaśnienie wyników pzdr

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest wykonanie badania lekarskiego, na podstawie powyższego opisu można jedynie stwierdzić iż może zachodzić konieczność wykonania tomografii komputerowej jamy brzusznej.