Powiększenie trzustki w wyniku USG
Witam z powodu dyskomfortu i bólu w jamie brzusznej po lewej stronie w okolicy żebra zrobiłem usg w którym wszystko wyszło ok prócz trzustki : Trzustka jest powiększona w zakresie ogona do 32mm o gładkich zarysach i o obniżonej echogeniczności, jednorodna. Wyniki krwi :Lipaza 42 U/l , Amylaza 37 U/l ( czyli w normie), Bilirubina całk 1,74 mg/dl oraz Monocyty 12,5% na max 10%. Od dwóch miesięcy odczuwam jakby coś "siedziało" mi w plecach z lewej strony. Proszę o pomoc i wyjaśnienie wyników pzdr

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest wykonanie badania lekarskiego, na podstawie powyższego opisu można jedynie stwierdzić iż może zachodzić konieczność wykonania tomografii komputerowej jamy brzusznej.