Interpretacja wyników USG trzustki

Prosze o interpretację wyników usg-trzustka. Trzustka prawidłowej wielkości i niejednorodnej echogeniczności z nieposzerzonym przewodem Wirsunga.na granicy trzonu i ogona trzustki obszar jednorodny wielkości 15x9mm,nieco hipoechogeniczny w stosunku do pozostałego miąższu-zachowany prawidłowy miąższ trzustki?-wskazana kontrola.Pacjent w wieku 61 lat cukrzyca typu 2(zażywa tabletki netformax), w ciągu pół roku schudł 15 kg,ojciec zmarł na raka trzustki.Czy są powody do niepokoju.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaobserwowana zmiana w trzustce powinna zostać dokładniej przebadana. Zalecany jest kontakt z lekarzem (chirurgiem / onkologiem), wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej. Niepokojąca jest zarówno utrata masy ciała jak i obciążenie rodzinne.