Wynik USG jamy brzusznej i struktura trzustki hypoechogeniczna
Witam, Co oznacza termin struktura trzustki hypoechogeniczna, bez zmian ogniskowych USG JAMY BRZUSZNEJ) i zanik ogona trrzustki w TK. Mam uczucie pełności w nadbrzuszu, ssania w zołądku, nudności. Czy powyzsze moze oznaczać najgorsze? Wiem, ze wynik trzeba skonsultowac z gastrologiem, ale proszę o poppowiedzi

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Obraz hipoechogeniczny może wynikać np. z przewlekłego zapalenia, nie ma zmian ogniskowych. Usg jest średnim badaniem określające patologię trzustki być może będzie konieczność wykonania badania Tomografii Komputerowej, ale to może zlecić lekarz po badaniu. Proszę udać się do gastroenterologa.