USG jamy brzusznej i TK oraz stłuszczenie wątroby
Witam. Niedawno miałem robione usg jamy brzusznej : struktura hypoechogeniczna trzustki, bez zmian ogniskowej; robiłem także tomografię jamy brzusznej, która wykazała stluszczenie wątroby oraz zanik ogona trzustki. Wiem ze z wynikami powinienem zgłosić sie do lekarza, prosze tylko o informacje czy wynik sugeruje pzt, czy cos jeszcze groznejszego. Dodam ze nie odczuwam boli brzucha, jest tylko uczucie pęlnosci w nadbrzuszu, wzdęcia oraz sporadycznie ssania w nadbrzuszu. Prosze o pomoc

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik badania może sugerować przewlekłe zapalenie trzustki. Jednakże na podstawie samego wyniku CT nie można postawić rozpoznania. Wskazana jest wizyta u lekarza.