Powiększona komora serca w 6. miesiącu ciąży

moja żona ma 29l od 10l choruje na cukrzyce jest w 6m ciąży cukry ma bardzo dobre od 5 dni ma nadciśnienie i to bardzo duże w czwartek miała 200 na 116 ,do tego dochodzi hipotrofia płodu i zły przepływ krwi pępowiny maluch w 6 m warzył w czwartek 463g a w sobotę 415g jeszcze dochodzi że maluch ma powiększoną lewą komorę serduszka dlatego chciał bym wiedzieć jakie są szanse malucha mamy synka lat 5urodził się bez żadnych pąplikacji.dziękuje

Aleksander Ropielewski

Ocena szansy doprowadzenia ciąży do końca i urodzenia zdrowego dziecka wymaga znacznie więcej danych. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Jest to ciążą wysokiego ryzyka i na pewno wymaga ścisłej kontroli lekarskiej, a być może hospitalizacji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski